Erasmus

PROGRAM MOGUĆNOSTI


 

Osnovna škola uključena je u Erasmus program.
Ovdje možete pratiti najnovije obavijesti vezane uz tu temu.

Četvrtak, 08 Ožujak 2018 14:05

Naši učenici u Poljskoj

Napisao/la sanja
Ocijeni sadržaj
(0 glasova)

Učenici osmih razreda Osnovne škole Novska su u sklopu Erasmus +ka219 projekta „My skills, my future“ otišli na svoju prvu mobilnost u Poljsku. Terenska nastava se odvijala u razdoblju od 26. 02. do 02.03. 2018. u gradu Leszczyna. U projektu sudjeluju Španjolska, Italija, Poljska, Hrvatska i Njemačka, a cilj je poboljšati učeničke kompetencije čitanja, pisanja, slušanja i govorenja unutar engleskog jezika.

Učenici su sudjelovali u organiziranim nastavnim aktivnostima koje uključuju crtanje, modeliranje, razgovore o sličnostima i razlikama između država sudionica, bitnim turističkim atrakcijama, rješavanje raznovrsnih zadataka, koje potiču uporabu engleskog jezika i proširivanje znanja i spoznaja vezanih uz poljsku kulturu. Također smo imali priliku posjetiti Krakow i njegove znamenitosti, kao i rudnik soli Wieliczka i koncentracijski logor Auschwitz. Učenici Osnovne škole Novska su prvi puta dobili priliku sudjelovati u jednom ovakvom događanju te su dobili priliku koristiti svoje stečene jezične kompetencije izvan nastave engleskog jezika i steći nove prijatelje te naučiti o njihovim običajima i kulturi. U ovoj mobilnosti su sudjelovali učenici Ana Gudac, Matija Potočki, Ivan Masnica, Milan Vidaković, Patricia Šep i Filip Šiško, koji su izabrani prema zajedničkim kriterijima dogovorenih od strane svih sudionika projekta. Učenike su pratile učiteljice Marijana Čevizović, koja je i koordinator projektnih aktivnosti u OŠ Novska te knjižničarka Melisanda Masnica, za čije je sudjelovanje osiguran novac od strane gradske uprave grada Novske, jer nije bio predviđen drugi pratitelj prema projektnoj prijavi. Više o našim aktivnostima možete pratiti na facebook stranici: HYPERLINK "https://www.facebook.com/myskillsmyfuture/" https://www.facebook.com/myskillsmyfuture/ i na web stranici projekta: https://sites.google.com/…/K219myskil…/p%C3%A1gina-principal

 

Pročitano 993 puta

Autobusne linije

Prijevoz novi 1