Erasmus

PROGRAM MOGUĆNOSTI


 

Osnovna škola uključena je u Erasmus program.
Ovdje možete pratiti najnovije obavijesti vezane uz tu temu.

Ponedjeljak, 14 Svi 2018 16:39

Druga mobilnost učenika OŠ Novska u sklopu Erasmus+ projekta "My skills,my future"

Napisao/la sanja
Ocijeni sadržaj
(2 glasova)

Učenice osmih razreda, Maja Mikeloti, Dijana Kalanja, Maja Svjantko, Jana Stanivuković i Ema Vukašinović su u pratnji nastavnice Marijane Čevizović posjetile partnersku školu IES Alcrebite, Baza, u sklopu Erasmus+ projekta „My skills, my future“.

Mobilnost se odvijala od 07. 05. 2018. do 11. 05. 2018. Tema ove mobilnosti je bila „Kultura i književnost“. Sudjelovali smo u nizu aktivnosti, kao što su čitanje poezije, pjevanju te izvođenju drame posvećene srednjem vijeku. Učenice su također imale priliku upoznati Andaluziju i njezine ljepote te naučiti o sličnostima i razlikama između partnerskih institucija i njihovih edukacijskih sustava. Posjetili smo prekrasna mjesta i uživali u iznimnom reljefu Andaluzije. Tijekom svog sedmodnevnog putovanja, koji uključuje i let zrakoplovom iz Trevisa, učenice su imale mogućnost posjetiti Malagu, Granadu, Guadix, Gorafe te znamenitosti Alhambru, Lorcu i Augilus. Zanimljivo je promatrati kreiranje prijateljstava i odnosa između potpunih stranaca. Učenice su bile smještene u obiteljima učenika koji pohađaju partnersku školu, a na ispraćaju je bilo i suza. Postoje velike razlike u kulturama, iako je riječ o Europskim zemljama. Osim poboljšavanja jezičnih kompetencija naših učenika u područjima slušanja, govorenja, pisanja i čitanja, imali smo priliku i naučiti o samoj kulturi naroda i zemlje. U ovakvim vremenima, gdje su migracije ljudi zbog posla ili boljeg života naša svakodnevnica, jako je bitno naučiti poštovati različitosti drugih naroda koje susrećemo. Na taj način razvijamo tolerantnost i široke vidike, koji su još jedna dodatna i poželjna vještina budućih generacija. Iduća mobilnost učenika je planirana u mjesecu siječnju u Njemačku, gdje će učenici unutar mobilnosti imati priliku posvetiti se Ekološkim problemima i zdravom načinu života.

Pročitano 680 puta

Autobusne linije

Prijevoz novi 1