PROGRAM MOGUĆNOSTI

Osnovna škola uključena je u Erasmus program.
Ovdje možete pratiti najnovije obavijesti vezane uz tu temu.

Petak, 27 Rujan 2019 19:36

Predstavljanje Erasmus+ ka229 projekt „Our natural heritage, food and folclore“

Napisao/la Matea Marenic

U srijedu, 4. rujna 2019. godine, u Osnovnoj školi Novska održalo se predstavljanje novog Erasmus+  KA 229 projekta, pod nazivom „Our natural heritage, food and folclore“ (Naše prirodno naslijeđe, hrana i plesovi). Trajanje projekta obuhvaća vremensko razdoblje od 1. rujna 2019. do 31. kolovoza 2021. godine. Erasmus+ je najveći program Europske unije za obrazovanje, osposobljavanje, mlade i sport. Osnovna škola Novska u projektu sudjeluje kao partnerska instituacija, a glavni koordinator je IES Alcrebite škola iz Španjolske. Ostali partneri na projektu su škole iz Slovačke, Poljske i Bugarske. Glavni cilj projekta je poticati razvoj vještina učenika i njihovih nastavnika kroz obradu tema glazbe, gastronomije, prirodne ostavštine, rukotvorina i tradicionalnih zanimanja. Uporabom novih materijala i oblika rada učenici će usvajati vještine bitne za stvaranje novih mogućnosti svadavanja ekonomskih prepreka. Projekt će pobuditi interes kod učenika za tradicionalne vještine i zanimanja, kako bi doprinijeli očuvanju tradicionalnih i prirodnih elemenata u našim zajednicama. Prema kriterijima, koje su odredile zemlje partneri, u projektnim mobilnostima i aktivnostima će sudjelovati učenici  7. i 8. razreda naše škole. Kriteriji odabira učenika i učitelja- pratitelja će sukladno tome biti objavljeni na web stranici škole. Glavni koordinatorica ovog projekta je Marijana Čevizović, koja je zajedno s partnerima aplicirala projekt. Projektne aktivnosti pozdravljaju sve relevantne institucije Grada Novske, kao i Učiteljsko vijeće Osnovne škole Novska, što učiteljima i učenicima daje dodatnu motivaciju za sudjelovanje u realizaciji i razradi novih projektnih ideja.

Prijevoz novi 1