EUROPSKA ŠKOLSKA ZAJEDNICA

Komuniciraj, surađuj, radi projekte, dijeli i osjećaj se kao dio najveće školske europske zajednice.
Najnovije obavijesti vezane uz ovu tematiku u našoj školi možete pratiti na ovim stranicama.

Ponedjeljak, 08 Listopad 2018 19:32

Oznake kvalitete za eTwinning projekte 2018

Agencija za mobilnost i programe EU iz Zagreba početkom listopada 2018. godine Osnovnoj školi Novska dodijelila je nacionalne Oznake kvalitete za rad na tri eTwinning projekta tijekom školske godine 2017./2018.

Učiteljica Ksenija Lekić i njen bivši 2.a (sadašnji 3.a) nagrađeni su Oznakom kvalitete za rad na nacionalnom projektu „IKT kao most između malih i velikih“.

Učiteljica Dražena Potočki i učenici koji su pohađali INA eTwinning, te učenici bivšeg 6.a i 7.a nagrađeni su Oznakom kvalitete za dva međunarodna projekta, projekt „f(counts in)= functions“ i projekt „M.E.D.“, te za nacionalni projekt „IKT kao most između malih i velikih“.

Učiteljice Ksenija Lekić i Dražena Potočki ujedno su autorice projekta „IKT kao most između malih i velikih“, a učiteljica Dražena Potočki je i suautorica međunarodnog projekta “f(counts in)=functions“, koji je osmislila s kolegicom Fatimom Kličić iz BIH.

Kriteriji za oznaku kvalitete su pedagoška inovativnost, uključenost u kurikulum, komunikacija i razmjena među partnerskim školama, suradnja među partnerskim školama, uporaba tehnologije, te rezultati, učinak i diseminacija.

Oznaka kvalitete je priznanje učiteljima i školama za visoku razinu rada na eTwinning aktivnostima. Za učenike, ovo je poticaj i nagrada za uloženi trud, a za škole javno priznanje predanosti kvaliteti i otvorenosti prema suradnji na europskoj razini.