EUROPSKA ŠKOLSKA ZAJEDNICA

Komuniciraj, surađuj, radi projekte, dijeli i osjećaj se kao dio najveće školske europske zajednice.
Najnovije obavijesti vezane uz ovu tematiku u našoj školi možete pratiti na ovim stranicama.

Utorak, 01 Listopad 2019 10:16

eTwinning projekti

Ove godine uključili smo se u nekoliko eTwinning projekata. To su Mathematization, STEM Days i Svjetski dan izumitelja.
Glavni cilj međunarodnog projekta Mathematization je motivirati učenike da matematiku koriste u stvarnom životu i primijete povezanost matematike sa svime što nas okružuje.
Međunarodni projekt STEAM Days je projekt kroz koji će učenici istražiti što više STEM dana. Učenici će doprinijeti obilježavanju tih dana u svojim školama i lokalnim zajednicama.
Nacionalni projekt Svjetski dan izumitelja se temelji na suradnji djece razredne nastave i učenika predmetne nastave. Zajedničkim praktičnim radom istraživanjem hrvatskih znanstvenika i suradničkim učenjem te radionicama tijekom kojih će sudionici projekta poučavati jedni druge obilježit će se Svjetski dan izumitelja. Svjetski dan izumitelja obilježava se 9. studenoga na dan rođenja američke filmske glumice i izumiteljice Hedy Lamarr koja je bila inovatorica u području bežičnih komunikacija, ali za života nikada nije dobila zahvalu za svoj izum bez kojega bi danas bio nemoguć WiFi. Projektom obilježit ćemo hrvatske izumitelje koji su svojim inovacijama promijenili hrvatsku i svjetsku svakodnevnicu, a među njima izdvajamo Nikolu Teslu, Fausta Vrančića, Ivana Vučetića i Slavoljuba Penkalu.

Prijevoz novi 1