EUROPSKA ŠKOLSKA ZAJEDNICA

Komuniciraj, surađuj, radi projekte, dijeli i osjećaj se kao dio najveće školske europske zajednice.
Najnovije obavijesti vezane uz ovu tematiku u našoj školi možete pratiti na ovim stranicama.

Četvrtak, 24 Listopad 2019 10:58

Celebration of Mind Day

Proslava Dana uma (Celebration of Mind Day)  je događaj kojim se odaje počast Martinu Gardneru i njegovom doprinosu zabavnoj  matematici, a obilježava se 21. listopada. Martin Gardner  je legenda u zabavnim i stručnim matematičkim krugovima. Iako je imao malo standardnog matematičkog obrazovanja, njegova kolumna (1956-1981) "Matematičke igre"  u časopisu ScientificAmerican imala je ogroman utjecaj na način na koji ljudi doživljavaju matematiku. Učenici 6.a razreda su taj dan obilježili izradom fleksagona. Fleksagoni su papirnati poligoni, napravljeni od ravnih ili iskrivljenih traka papira, koji imaju fascinantno svojstvo mijenjanja strana kad se pregibaju.

Upute pruža izvor: https://www.celebrationofmind.org/archives/890

Radionica je nastala u sklopu eTwinning projekta STEM Days.

Prijevoz novi 1