Petak, 23 Ožujak 2018 05:31

Klokan bez granica 2018

Klokan bez granica 2018.

I ove godine se naša škola priključila međunarodnom matematičkom natjecanju „Klokan bez granica“.

Iz naše škole prijavilo se 66 učenika  u pet kategorija, sa svojim mentoricama Ksenijom Lekić, Marom Šulekić, Ivanom Jakubek, Ružom Kalfić, Tamarom Tomić, Ankom Cikojević i Draženom Potočki.

Učenici su izjavili da zadatci nisu bili teški i s nestrpljenjem iščekuju objavu rezultata.

Rješenja zadataka bit će od 20. travnja 2018. godine na http://www.matematika.hr/klokan/2018/. Rezultati natjecanja najbolje plasiranih učenika bit će objavljeni 2. svibnja 2017.godine na mrežnim stranicama HMD-a.

Moto natjecanja "Klokan bez granica" je: bez selekcije, eliminacije i finala. Natjecanje se organizira svake godine u ožujku, istoga dana, u isto vrijeme, u svim zemljama sudionicama. ˝Klokan bez granica˝ je nevladina udruga, koja se samofinancira od sredstava koje uplaćuju učenici koji se žele natjecati. Glavna joj je zadaća organizacija igre - natjecanja "Klokan bez granica" koja popularizira matematiku među mladima. Namjera je motivirati učenike da se bave matematikom izvan redovitih školskih programa.

raspored

Prijevoz novi 1