Matea

Sukladno članku 14. Zakona o udžbenicima i drugim obrazovnim materijalima za osnovnu i srednju školu (Narodne novine, broj 116/2018.), sredstva za nabavu udžbenika za obvezne i izborne nastavne predmete učenicima osnovnih škola osigurana su u Državnome proračunu.

Udžbenici nabavljeni sredstvima Državnoga proračuna vlasništvo su škole, a postupanje s njima regulirano je Naputkom o načinu uporabe, vraćanja i obnavljanja udžbenika i drugih obrazovnih materijala i drugih obrazovnih materijala financiranih sredstvima iz Državnoga proračuna (Narodne novine, broj 46/2019.).

Sredstvima Državnoga proračuna nabavljaju se isključivo udžbenici za obvezne i izborne nastavne predmete sukladno Odluci o odabiru koju je škola donijela i objavila na svojim mrežnim stranicama.

Sredstva nisu osigurana za nabavu dopunskih i pomoćnih nastavnih sredstava (radne bilježnice, zbirke zadataka, kutije za Tehničku kulturu, likovne mape, atlasi itd.).

Odluku o korištenju komercijalnih drugih obrazovnih materijala donosi škola i objavljuje na svojim mrežnim stranicama najkasnije do 15. srpnja.

Na temelju članka 14. stavaka 2. i 3. Zakona o udžbenicima i drugim obrazovnim materijalima (Narodne novine, broj 116/18), Vlada Republike Hrvatske je na 234. sjednici održanoj 4. lipnja 2020. godine donijela odluke o financiranju drugih obrazovnih materijala za učenike osnovnih škola i obveznih udžbenika za učenike srednjih škola u Republici Hrvatskoj za šk. god. 2020./2021. sredstvima iz državnoga proračuna.

Vlada Republike Hrvatske, za školsku godinu 2020./2021., osigurat će druge obrazovne materijale za učenike osnovnih škola u Republici Hrvatskoj koji su članovi kućanstva koje je do 31. kolovoza 2020. godine utvrđeno kao korisnik zajamčene minimalne naknade ili članovi kućanstva osobe koja je do 31. kolovoza 2020. godine utvrđena kao korisnik naknade za nezaposlene hrvatske branitelje iz Domovinskog rata i članove njihovih obitelji.

Odluku o financiranju drugih obrazovnih materijala za učenike osnovnih škola u Republici Hrvatskoj za školsku godinu 2020./2021. možete preuzeti na ovoj poveznici.

Ponedjeljak, 15 Lipanj 2020 18:51

Vidimo se 2030. godine!

Još prije godinu dana,  učenici tadašnjeg 7. d, započeli su s pripremama svoje vremenske kapsule.

Napokon je osvanuo i dan realizacije, 10. lipnja 2020. godine.

Sastali su se sa svojom razrednicom Željkom Draganić i  spremili su svoje misli i predmete s kojima će se ponovno susresti za deset godina.

Željeli su,  ovu po svemu neobičnu školsku godinu, pamtiti i po posljednjem zajedničkom projektu, vremenskoj kapsuli 8. d razreda.

Petak, 05 Lipanj 2020 06:25

OBAVIJEST! Upisi u 1. razred

Dragi roditelji budućih prvašića,

upisi u 1. razred OŠ Novska će se održati 23. lipnja i 24. lipnja 2020. godine, od 10:00 do 12:00 sati ili od 16:00 do 17:00 sati. Održati će se u uredu stručne službe škole. Molimo roditelje da ponesu popunjene obrasce koje su dobili na predupisima (Upisnicu i Upitnik) i potvrdu školskog liječnika.

Vidimo se!
Srijeda, 27 Svi 2020 14:00

Obavijest!

Poštovani roditelji budućih prvašića,

obavještavamo Vas da smo zbog bolje epidemiološke situacije uzrokovane virusom Covid – 19 i na temelju naputka Hrvatskog zavoda za javno zdravstvo te MZO-a izmjenili termine održavanja školskog testiranja za upis u I. razred u školskoj godini 2020./2021. Datum koji Vam je dodjeljen smo zamijenili novim dolje navedenim. Na testiranje učenici trebaju ponijeti svoju olovku, šiljilo i gumicu.

11. 5. 2020. -> OŠ NOVSKA– 1. 6. u 12:00 sati

12. 5. 2020. -> OŠ NOVSKA – 2. 6. u 12:00 sati

13. 5. 2020. -> KATOLIČKA OŠ– 3. 6. u 12:00 sati

14. 5. 2020. -> PŠ BRESTAČA – 4. 6. u 12:00 sati

15. 5. 2020. -> PŠ  BROČICE – 5. 6. u 12:00 sati

Upisi u I. razred će se potom održati  22. i 23. lipnja 2020. god. prema naknadno objavljenom rasporedu, kada trebate donijeti obrasce koje ste dobili na predupisima i liječničku potvrdu.

Molimo Vas da se prilikom dolaska u školu pridržavate odgovarajućih mjera iz Uputa HZJZ-a za sprječavanje i suzbijanje epidemije COVID-19:

• održavati fizičku udaljenost (najmanje 1,5 m)
  • pojačati higijenu ruku (dezinfekcija ruku kod ulaska i izlaska u ustanovu)
  • odgoditi dolazak (djece i roditelja) s povišenom tjelesnom temperaturom i/ili respiratornim smetnjama te osoba sa sumnjom na zarazu COVID-19
Četvrtak, 30 Travanj 2020 16:39

Upute za organizaciju nastave 11. svibnja 2020.

Poštovani roditelji učenika razredne nastave,

donosimo Vam upute Hrvatskog zavoda za javno zdravstvo vezane za održavanje nastave uživo u školskim učionicama. Molimo Vas da ih pročitate. Upute možete preuzeti na ovoj poveznici.

Ponedjeljak, 27 Travanj 2020 13:39

Likovna kultura na daljinu

Vođeni jednim videom sličnih kreacija i šestaši su se upustili u voćno- povrtnu kolekciju ljeto 2020. Nadam se da će netko vidjeti i haljinu za sebe ;).

Uživajte u modnoj revijI!

Fashion Clipart Free | Free download on ClipArtMag

Petak, 10 Travanj 2020 19:51

Čestitka povodom Uskrsa

Uskrsno vrijeme, novo stvaranje, započinje danas.

Kako bi naš život uistinu bio nov, a Uskrs u nama živ i djelotvoran, potrebno je da se već danas i na osobnoj i na zajedničkoj razini, snažnije zauzmemo jedni za druge.

Uskrsni blagdan obnavlja vjeru, budi nadu i potiče život.

Neka u nama uskrsna milost obnovi pouzdanje u Boga i povjerenje u čovjeka.

Dragi naši učenici i roditelji, želimo Vam obilje mira

i radosti uskrsnuloga Krista!

Želimo Vam sretan Uskrs!

Petak, 10 Travanj 2020 19:36

Uskrs u virtualnoj učionici

Sretan Uskrs iz virtualne učionice likovne kulture žele vam 5. i 6. razredi s učiteljicom Kornelijom!

Happy Easter Eggs Clipart Images Pictures Banners Borders Gif Meme ...

Stranica 1 od 2

Prijevoz novi 1