Srijeda, 30 Listopad 2019 15:31

Dabar 2019

I ove školske godine sudjelujemo u natjecanju Dabar. Spremni smo za Dabrov tjedan! Natjecanje će se održati od 11. 11.-15. 11. 2019.

Dodatne informacije su dostupne na poveznici: http://ucitelji.hr/dabar/dabar-2019/

Koordinatorice: K. Lekić i D. Potočki

Petak, 04 Listopad 2019 09:53

Svjetski dan tablice množenja

Ove godine po deveti puta održava se Svjetski dan tablice množenja (WMTD -World Multiplication Table Day).

Glavna svrha projekta je popularizacija zabavnog oblika učenja i učenja matematike. Događaj WMT Day potiče sve da se prisjete osnovnih pravila i svojstava množenja na zabavan i neobičan način.

U projekt se uključilo 5862  škola širom svijeta, a OŠ Novska je jedna od 116 škola iz Hrvatske koja je dobila licencu za organiziranje i provedbu natjecanja sa svojim učenicima pod vodstvom profesorice matematike Dražene Potočki.

U natjecanje su se uključili učenici sa svojim učiteljima: Ksenijom Lekić, Antonijom Italo, Marom Šulekić, Anitom Ivandić, Ankom Cikojević, Kristinom Grdur, Draganom Vlajinićem i Draženom Potočki.

Projektu se pridružilo oko 200 učenika naše škole, a tablicu množenja su ponavljali i djelatnici škole. Najuspješniji učenici koji su bez pogreške odgovorili na postavljena pitanja dobili su MT EXPERT CERTIFICATE. Certifikat je dobilo 80 učenika naše škole.

Utorak, 07 Svi 2019 14:03

OBAVIJEST! Nastava u petak, 10. 5. 2019.

U sklopu Erasmus Plus projekta "My skills, my future", u našu školu dolaze učenici iz Poljske, Njemačke, Španjolske i Italije u periodu od 6. svibnja do 10. svibnja 2019. god.

U petak, 10. 5. 2019. godine, održat će se završne aktivnosti projekta te će školski sat trajati 40 minuta, a poslijepodnevna smjena počinje u 13:00 sati.

RASPORED ZVONA:

1. 08:00-08:40           13:00-13:40

2. 08:45-09:25           13:45-14:25

3. 09:30-10:10           14:30-15:10

10:15-10:25           15:15-15:25

4. 10:30-11:10           15:30-16:10

5. 11:15-11:55           16:15-16:55

6. 12:00-12:40           17:00-17:35

Srijeda, 03 Travanj 2019 17:45

"Zajedno na obrok 2"

Četvrtak, 14 Ožujak 2019 23:05

Pipijada

Pipijada

Danas smo u našoj školi obilježili Dan broja Pi natjecanjem pod nazivom „Pipijada“.

Tijekom natjecanja je svaki tim učenika trebao riješiti 12 pitanja, ali pitanja je prvo trebalo i  pronaći, i to točno određenim redoslijedom. Pitanja su bila skrivena iza QR kodova unutar škole, ali i oko škole, tako da je za ovo natjecanja bila potrebna  i dobra fizička kondicija.

Ukoliko je tim učenika uspješno odgovorio na pitanje, povratna informacija ih je usmjerila gdje se nalazi sljedeći QR kod s novim pitanjem.

U kategoriji 5. razreda pobjednički tim su činili Emily Molnar i Gabriel Kitonić, u kategoriji 6.razreda Ivan Pranjić i Ivan Srdarević, u kategoriji 7.razreda Teo Androšević i Luka Potočki, a u kategoriji 8.razreda Ivano Markić i Luka Žafran.

Svi sudionici natjecanja su primili Pohvalnice, a pobjednici Diplomu, medalju i majicu sa otisnutim pobjedničkim likovnim radom koje im je uručila ravnateljica naše škole.

Čestitamo svima na trudu i znanju, a posebno pobjednicima. Vidimo se i dogodine!

Četvrtak, 14 Ožujak 2019 20:37

Dan broja Pi – otvorena izložba

U sklopu obilježavanja Dana broja Pi u našoj školi organiziran je likovni natječaj Oživi broj Pi!

Među mnoštvom odličnih uradaka kao najbolji je izabran uradak Laure Tvorek, učenice 7.b razreda. Laura je sada ponosna vlasnica majice sa svojim likovnim rješenjem, a majice su ujedno i poklon pobjednicima našeg natjecanja Pipijada. Čestitke Lauri!

Radovi su izloženi u hodniku na katu naše škole i pozivamo vas da posjetite ovu zanimljivu izložbu. Uvjerite se u maštovitost naših mladih umjetnika!

Nedjelja, 10 Ožujak 2019 19:31

Dan broja Pi

Petak, 08 Ožujak 2019 18:45

Dan ružičastih majica 2019.

U srijedu, 27. 02. 2019., u našoj školi, ali i diljem Hrvatske i svijeta obilježen je Dan ružičastih majica!

Dan ružičastih majica program je prevencije vršnjačkoga nasilja, koji simbolizira mirni protest protiv vršnjačkog nasilja, a obilježava se zadnje srijede u mjesecu veljači.

Osim nošenja ružičastih majica, naša škola je ovaj dan obilježila i drugim aktivnostima: svaki razredni odjel, na čelu s predstavnicima Vijeća učenika je kreirao poruku koja govori o borbi protiv nasilja, a iste smo izvjesili na holu škole.  Koordinatorica ovog projekta je socijalna pedagoginja Nikolina Matković.
Ponedjeljak, 04 Veljača 2019 16:01

DAN SIGURNIJEG INTERNETA - 5. veljače

Osnovna škola Novska se i ove godine uključila u obilježavanje Dana sigurnijeg interneta.

U holu škole je postavljena izložba s edukativnim materijalima, a svi učenici će na Satu razrednika popuniti anketu o korištenju interneta.
Za učenike predmetne nastave su dostupni video zapisi "Lijepa riječ", "Isprepletena priča", "Lažno predstavljanje" i "Dijeljenje fotografija na mreži".
Učenici razredne nastave će se zabaviti uz online slikovnicu i radnu bilježnicu "Sigurni s Neticom".
Koordinatorice aktivnosti su defektologinja Nikolina Matković i učiteljica Ksenija Lekić.
Svi radni i edukativni materijali dostupni su na interaktivnoj stranici "Osnovna škola Novska - Dan sigurnijeg interneta 2019."

U utorak, 22. siječnja 2019. godine organizirana je terenska nastava u Zagreb učenika sedmih razreda Osnovne škole Novska. Izvanučionička nastava održana je u sklopu projekta „Medijska kultura na terenu“, koji se provodi drugu školsku godinu za redom.

Učenici sedmih razreda naše škole posjetili su Tehnički muzej Nikola Tesla te u večernjim satima nazočili mjuziklu „Jalta, Jalta“ u Gradskom kazalištu Komedija. Pauza između posjeta muzeju i kazališne predstave predviđena je za skupni obilazak užeg centra Zagreba i slobodno vrijeme za ručak, ali hladan zimski dan je malo promijenio planove. Učenici i učitelji su pauzu za ručak iskoristili na toplome mjestu, u Trgovačkom centru Arena.

Stranica 1 od 12

Prijevoz novi 1