Petak, 04 Listopad 2019 09:53

Svjetski dan tablice množenja

Ove godine po deveti puta održava se Svjetski dan tablice množenja (WMTD -World Multiplication Table Day).

Glavna svrha projekta je popularizacija zabavnog oblika učenja i učenja matematike. Događaj WMT Day potiče sve da se prisjete osnovnih pravila i svojstava množenja na zabavan i neobičan način.

U projekt se uključilo 5862  škola širom svijeta, a OŠ Novska je jedna od 116 škola iz Hrvatske koja je dobila licencu za organiziranje i provedbu natjecanja sa svojim učenicima pod vodstvom profesorice matematike Dražene Potočki.

U natjecanje su se uključili učenici sa svojim učiteljima: Ksenijom Lekić, Antonijom Italo, Marom Šulekić, Anitom Ivandić, Ankom Cikojević, Kristinom Grdur, Draganom Vlajinićem i Draženom Potočki.

Projektu se pridružilo oko 200 učenika naše škole, a tablicu množenja su ponavljali i djelatnici škole. Najuspješniji učenici koji su bez pogreške odgovorili na postavljena pitanja dobili su MT EXPERT CERTIFICATE. Certifikat je dobilo 80 učenika naše škole.

Pročitano 25 puta Poslijednja izmjena dana Petak, 01 Studeni 2019 17:05

Prijevoz novi 1