Srijeda, 22 Travanj 2015 18:46

Zelena čistka

Napisao/la vanesa
Ocijeni sadržaj
(1 Glasaj)

Pod motom: "Smanjiti, ponovno upotrijebiti i reciklirati – OŠ Novska zna!" obilježen je u ponedjeljak, 20. travnja 2015.g. Dan planeta Zemlje u Osnovnoj školi Novska.

Ovaj je projekt u sklopu akcije Zelena čistka osmislila nastavnica engleskog jezika Kristina Virovac Đurić. U projektu su sudjelovali svi razredi, od prvog do osmog, sa svojim razrednicima. Njihovi izvrsni radovi vidljivi su u holu škole i priloženi u galeriji slika.

 

Ove su se godine po prvi put osmaši naše škole educirali na temu ekologije te sudjelovali u kvizu gdje su pokazali zavidno znanje na istom području. Pod budnim okom žirija (u sastavu: Melita Dam, Zrinka Desić, Svjetlana Ficko i Antonija Mirosavljević) najbolje znanje su pokazali učenici 8.c razreda razrednice Ruže Kalfić.Nakon što je voditeljica kviza, učiteljica Željka Draganić, proglasila pobjednike kviza, naša ravnateljica Antonija Mirosavljević im je za pokazano znanje uručila priznanja (priznanja je osmislila knjižničarka Melisanda Masnica) te ih pritom počastila nazivom "veliki zaštitari prirode."

Svi osmi razredi su morali izraditi eko-maskotu pod kojom se njihov tim natjecao. Na kraju kviza žiri je jednoglasno odlučio dati priznanje za najbolju maskotu 8.b razredu razrednice Nikoline Šepović.

Prije samog kviza, učenici školske dramske skupine (Ema, Gabrijela, Iva, Karla, Nika i Rebecca) pod vodstvom učiteljice Ljubice Rašo Belši izveli su kratki scenski program naziva " Pismo indijanskog poglavice".

Cijeli ovaj projekt su fotoaparatima zabilježile učiteljice Kristina Grdur, Romana Kalfić i Ivona Marenić, a kamerama učitelji Miroslav Matić i Domagoj Pešut.

 

Pročitano 1082 puta Poslijednja izmjena dana Srijeda, 22 Travanj 2015 19:36
Više u ovoj kategoriji: « Dan darovite djece Projekt Osmaši »

Autobusne linije

Prijevoz novi 1