Drugi razredi

Stigao je smeđ i bujan mjesec rujan.

Sve je ispod plavog svoda puno ploda. Svijaju se teške grane neobrane. Vinograde sunce mori; grožđe zori. Spremaju se na put ptice lastavice. Raduje se škola bijela usred sela. Sa svih strana stižu đaci – veseljaci. A u školi čeka mladost rad i radost...

Utorak, 11 Prosinac 2018 13:18

Obiteljski sat

Napisao/la sanja

Kada su naučili što je čestitka i kako se piše, učenici 2.b razreda su to veselje odlučili podijeliti s roditeljima kako bi se svi zajedno vratili u papirno doba kada je tradicija pisanja i slanja čestitaka bila stari, dobri običaj i sastavni dio komuniciranja koji u današnje digitalno i online vrijeme polako izumire. Zato su ih, zajedno sa svojom učiteljicom Jasnom, u petak, 7. prosinaca, odlučili pozvati na radionicu izrade i pisanja blagdanskih čestitaka. Kako je lijepo bilo vidjeti vesela lica djevojčica i dječaka kako zajedno sa svojim najbližima uz božićne napjeve, kreiraju, crtaju, režu, lijepe i pišu svjetlucave, blještave i snježne čestitke, daruju njima jedni druge ili ih odnose kući svojim obiteljima s porukom: ova je čestitka izrađena samo za tebe, samo za vas, s ljubavlju i maštom, s najljepšim željama i nadom… Zato je njena vrijednost neprocjenjiva.

Više u ovoj kategoriji: « Dani kruha Briga o zdravlju »

raspored

Prijevoz novi 1