Drugi razredi

Stigao je smeđ i bujan mjesec rujan.

Sve je ispod plavog svoda puno ploda. Svijaju se teške grane neobrane. Vinograde sunce mori; grožđe zori. Spremaju se na put ptice lastavice. Raduje se škola bijela usred sela. Sa svih strana stižu đaci – veseljaci. A u školi čeka mladost rad i radost...


Srijeda, 15 Listopad 2014 20:21

Posjet pekarnici

Napisao/la vanesa
Ocijeni sadržaj
(1 Glasaj)
Učenici 2.a i 2.b razreda sa svojim učiteljicama Jasnom i Dubravkom,posjetili su u srijedu,15.listopada 2014., povodom Dana zahvalnosti za plodove zemlje i Dan kruha, pekarnicu Pane di Vita  u Novskoj.
Gostoljubivi domaćini pokazali su  malim posjetiteljima pekarnice prostorije i pomagala za proizvodnju kruha i ostalih pekarskih proizvoda.
Osjetili su miris sveže pečenog kruha,ali i čuli zvukove  različitih pekarskih strojeva i peći. Od zrna do kruha dug je put,a bez vrijednih pekarskih djelatnika ne bi nas ujutro čekalo svježe hrskavo pecivo ili perec.
O tome govori i pjesmica iz čitanke koju  je mogao čuti i naš domaćin.Mnogo je bilo i zanimljivih pitanja u svezi proizvodnje kruha i peciva.

Posjet je završio degustacijom tek izvađenih kiflica iz peći,ali i krafnama od čokolade.

Hvala i sretan Vam Dan kruha!

Pročitano 1475 puta

 

Raspored zvona


raspored

Autobusne linije

Prijevoz novi 1