Drugi razredi

Stigao je smeđ i bujan mjesec rujan.

Sve je ispod plavog svoda puno ploda. Svijaju se teške grane neobrane. Vinograde sunce mori; grožđe zori. Spremaju se na put ptice lastavice. Raduje se škola bijela usred sela. Sa svih strana stižu đaci – veseljaci. A u školi čeka mladost rad i radost...


Utorak, 21 Travanj 2015 13:39

Posjet Jasenovcu

Napisao/la vanesa
Ocijeni sadržaj
(2 glasova)
Učenici 2.a i 2.b razrednog odjela prošli su tjedan posjetili Jasenovac. Tom terenskom nastavom proširili su učene sadržaje o zavičaju i putovanju vlakom. Sa učiteljicama Nikolinom Vukšić, Dubravkom Kokan i Natalijom Fricki prvo su posjetili željeznički kolodvor, kupili na blagajni putne karte te krenuli na putovanje. Neki učenici su bili posebno uzbuđeni jer im je to bila prva vožnja vlakom.
Posjetili su osnovnu školu, Spomen područje Jasenovac, ušće Une u Savu te crkvu Uznesenja Blažene Djevice Marije.  Bilo je vremena i za igru.
Vožnja vlakom bila je prekratka naspram šetnje toga dana, ali svaki umor je nestao kada su posjetili slastičarnicu i počastili se ukusnim sladoledom.
Pročitano 1293 puta
Više u ovoj kategoriji: « Smjehokazi Prehrana i zdravlje »

 

Raspored zvona


raspored

Autobusne linije

Prijevoz novi 1