Drugi razredi

Stigao je smeđ i bujan mjesec rujan.

Sve je ispod plavog svoda puno ploda. Svijaju se teške grane neobrane. Vinograde sunce mori; grožđe zori. Spremaju se na put ptice lastavice. Raduje se škola bijela usred sela. Sa svih strana stižu đaci – veseljaci. A u školi čeka mladost rad i radost...

Nedjelja, 10 Studeni 2019 13:35

Drvena slikovnica

Učenici 2. c su uz pomoć učiteljice Ljubice izradili drvenu slikovnicu41cgoV03H5L. SX425 Žmirku i Smješku

oblačićima koji putuju i susreću druge oblake.

Promocija slikovnice "Slon Ton gospodari otpadom" održat će se u Pučkom otvorenom učilištu (galerija) 26. 9. 2019. god. u 18:00 h. U izradi slikovnice sudjelovali su učenici naše škole, a slikovnicu je uredila i pripremila učiteljica Ljubica Puškaš

Petak, 20 Rujan 2019 09:57

Sadimo začinske biljke

Učenici 2. C i učiteljica Ljubica odlučili su zazeleniti svoju učionicu. Markov djed je stare ljestve "pretvorio" u policu. Izradili su cvjetnjake i posadili začinske biljke. Zeleni se i miriše učionica 2. C.

hand leaf logo vector 19164447

Srijeda, 18 Rujan 2019 15:12

Ukrasne prostirke

Učenici 2.c uz pomoć učiteljice Ljubice recikliraju i stvaraju te staru odjeću u šarene tepihe pretvaraju. :)

Utorak, 04 Lipanj 2019 20:18

Završna priredba u 2. a

Učenici 2. A razreda održali su završnu priredbu za svoje roditelje.  Imali su zadatak naučiti i predstaviti svoju točku. Dobro su se pripremili, s lakoćom uživjeli u svoje uloge i ponosno stali pred publiku (svoje roditelje).  Predstavili su četiri godišnja doba uz pjevanje, ples, recitaciju i igrokaz.

Subota, 16 Veljača 2019 20:37

Valentinovo u 2. a

KAD DJECA VOLE

Kad djeca vole
Tratinčice se spletu
U vjenčiće,
Začuđeni maslačak
Podvije rep
Kao žuti mačak,
A ljubičice plave
U najljepšem,
Najdražem stručku
Pobjegnu iz trave.

Uz ples, igru, recitaciju i izradu srca, zabavili smo se i obilježili Valentinovo.

Ponedjeljak, 11 Veljača 2019 07:55

Briga o zdravlju

Učenici 2. A razreda ponovili su nastavne sadržaje iz prirode i društva; osobna higijena, raznolika i redovita prehrana, tjelovježba, odmor, odlazak liječniku prema potrebi. Kroz igru i zabavu prezentirali su na koje načine brinu o svome zdravlju.

Utorak, 11 Prosinac 2018 13:18

Obiteljski sat

Kada su naučili što je čestitka i kako se piše, učenici 2.b razreda su to veselje odlučili podijeliti s roditeljima kako bi se svi zajedno vratili u papirno doba kada je tradicija pisanja i slanja čestitaka bila stari, dobri običaj i sastavni dio komuniciranja koji u današnje digitalno i online vrijeme polako izumire. Zato su ih, zajedno sa svojom učiteljicom Jasnom, u petak, 7. prosinaca, odlučili pozvati na radionicu izrade i pisanja blagdanskih čestitaka. Kako je lijepo bilo vidjeti vesela lica djevojčica i dječaka kako zajedno sa svojim najbližima uz božićne napjeve, kreiraju, crtaju, režu, lijepe i pišu svjetlucave, blještave i snježne čestitke, daruju njima jedni druge ili ih odnose kući svojim obiteljima s porukom: ova je čestitka izrađena samo za tebe, samo za vas, s ljubavlju i maštom, s najljepšim željama i nadom… Zato je njena vrijednost neprocjenjiva.

Srijeda, 17 Listopad 2018 12:29

Dani kruha

Blago danu koji počne mirisima kruha!

Ništa tako ne miriše, što god da se skuha.

Pekare nas tako mame od ranoga jutra.

Oduvijek je tako bilo, a bit će i sutra!

Učenici 2. A i 2. B razreda i njihove učiteljice posjetili su pekarnicu Pane di Vita. Ulaskom u pekarnicu, zamirisali su razni pekarski proizvodi. Učenici su obišli pekaru, a vlasnik pekare im je pokazao i objasnio što se sve tamo radi. Pažljivo i zainteresirano slušali su vlasnika, a izlaskom iz pekare dobili su kroasan s čokoladom.

Četvrtak, 27 Rujan 2018 06:27

ČAROLIJA JESENI U 2. A

Učenici 2. a razreda uplovili su u jesensku čaroliju. Odlaskom u prirodu pozdravili su jesen i promatrali promjene u prirodi. Skupljali su kestene i ponovili razliku listopadnog i vazdazelenog drveća. Natjecali su se u štafetnim igrama; tko će prvi prenijeti kestene u zdjelicu. Učenice Mia i Tea ukrasile su jesensku čaroliju u učionici izradom i prezentiranjem plakata na temu Jesen.

raspored

Prijevoz novi 1