Prvi razredi

Zgužvali se prvašići oko vrlih vrata.

Zgužvali se prvašići oko vrlih vrata. Upoznali svjetsku slavu prvog školskog sata. Ispleli im učitelji najtoplija gnijezda. Te su klupe trampolini na putu do zvijezda. Među njima sada trepću glumci i mornari, prodavači, učitelji, sestre i urari. Među njima sada rastu pisci i poete… Svi nek čuju: Nema toga što ne može dijete! Natali Šarić

Četvrtak, 26 Rujan 2019 21:23

Snalazimo se u prometu

U srijedu, 25. listopada 2019., održano je već tradicionalno druženje prvašića i policije. U 10:15h  učenici 1. a i 1. b razreda, a u 14:00h učenici 1. c razreda, bili su u edukativnoj šetnji našim gradom u pratnji dviju policajki. Na terenu su učili o sigurnosti u prometu, znakovima, semaforu, biciklističkoj stazi... Bilo je zanimljivo i poučno! Učenici su na poklon dobili kišne kabanice.

Povezana slika

Utorak, 04 Lipanj 2019 20:41

Voćni sladoledi

Učenici 1. c, su uz pomoć svoje učiteljice Ljubice, svoju učionicu pretvorili u malu slastičarnicu.

Pravili su voćne sladolede. Naučili su zašto je voće zdravo i kako se treba ponašati za stolom.

Ponedjeljak, 04 Veljača 2019 15:27

Kutić za čitanje i prvi pokušaji u izradi slikovnice

Učenici 1.c su uz pomoć učiteljice Ljubice, u svojoj učionici, napravili Kutić za čitanje. Prvašići su se okušali i u izradi prve slikovnice.

Petak, 25 Siječanj 2019 14:18

Od starih pastela nove

Učenici 1. c uz pomoć učiteljice Ljubice uče reciklirati otpad i od otpada stvarati nove uporabne predmete. Ovaj su put reciklirali ostatke pastela i napravili nove pastele. Svaka figura napravljena je od više pastela u boji. Naravno da su prvašići isprobali svoje nove pastele. Nacrtali su pahuljicu (tehnika grataž).

Učenici 1. c oduševljeni su novim pastelama jer su veće, lakše ih je držati, veselije su, raznih su oblika i s više boja.

Četvrtak, 17 Siječanj 2019 14:22

Kućica iz bajke

Nakon čitanja Grimmove bajke „Ivica i Marica“ učenici 1. c izradili su ukrase za kućicu iz bajke. Ukrase su izrađivali od „domaćeg“ plastelina koji su naučili raditi uz pomoć učiteljice Ljubice.

Srijeda, 16 Siječanj 2019 07:21

Učimo, igramo se i stvaramo

Kroz igru se najbolje uči. Ono što sami napravimo najbolje zapamtimo. Učenici 1.c ponovili su zbrajanje i oduzimanje do 5 igrajući igre koje je osmislila njihova učiteljica Ljubica (Matematičke žabice, Matematički složenac i Čepotablet).
Na satu Likovne kulture crtali su kape i šalove, ali i izradili vunene loptice (cofleke). Osmislili su i alat za izradu vunenih loptica.

Petak, 14 Prosinac 2018 14:17

Promocija dječjeg kalendara za 2019. godinu

Učenici 1. c, uz pomoć svoje učiteljice Ljubice Puškaš, 13. 12. 2018. hol Osnovne škole Novska pretvorili su u malu dvoranu za promociju svog edukativnog kalendara. Izmjenjivali su se stihovi o mjesecima u godini, plesalo se i pjevalo. Na kraju promocije svojim roditeljima darovali su tiskane kalendare u kojima se nalaze fotografije radova s njihovih radionica. Nagrađeni su velikim pljeskom koji im je poticaj za dalje.

Fotografije: Sanja Lozer

Srijeda, 12 Prosinac 2018 14:56

Školski medni dan u Osnovnoj školi Novska

U petak, na dan Sv. Ambrozija (zaštitnika pčelara i pčela) 7.12.2018. godine i u Osnovnoj školi Novska je obilježen Školski medni dan. Cilj Programa je potaknuti i educirati djecu i njihove roditelje o važnosti konzumiranja meda. Svi naši učenici prvih razreda dobili su promotivnu vrećicu, med s hrvatskih pčelinjaka te edukativnu slikovnicu „Pčelica Jelica i medo Edo“, dok su naše vrijedne učiteljice održale predavanje djeci o važnosti pčela u prirodi.

Četvrtak, 25 Listopad 2018 09:09

Podjela paketića - Danas jedemo ribu

Ministarstvo poljoprivrede RH provodi promotivnu kampanju u obrazovnim ustanovama na nacionalnoj razini radi podizanja svijesti o održivom ribarstvu i akvakulturi u Hrvatskoj.

U okviru promotivne kampanje Ministarstva poljoprivrede u obrazovnim ustanovama, učenici prvih razreda dobili su prigodan paketić.

Paketić sadrži prerađene proizvode ribarstva i slikovnicu u kojoj je na djeci pristupačan način ispričana priča o važnosti i potrebi konzumacije ribe i ribljih proizvoda.

Kampanja nastoji potaknuti konzumaciju ribe i ribljih proizvoda u prehrani školske djece kao dio dječjih zdravih obroka.

Osim što će kod kuće kušati riblje specijalitete, naši prvašići će sa svojom učiteljicama i učiteljem prelistati, a oni koji znaju čitati i pročitati, zanimljivu slikovnicu.

Četvrtak, 18 Listopad 2018 11:47

Voćna radionica – izrada voćnih dekoracija i slastica

Jabukoljupci 1. c u ponedjeljak 15. listopada ugostili su gospodina Petra Dižepa koji im je darovao jabuke i ispričao zanimljivosti o jabukama. U goste im je došla i gospođa Danijela Ljubičić koja im je pokazala kako od voća napraviti jestive voćne dekoracije. Uz pomoć gospođe Danijele te učiteljica Ljubice i Andreje stvorili su voćne čarolije kojima su oduševili svoje roditelje. Voćne čarolije bile su jako ukusne.

Fotografije: Sanja Lozer

raspored