Srijeda, 25 Travanj 2018 09:49

Haiku natječaj Vežica

Radovi učenica 1.b razreda naše škole, Ane Kalanje i Sare Sorić na 3. međunarodnom haiku natječaju osnovnih škola RH i izvan RH, Vežica 2018., na temu TREŠNJIN CVIJET, osvojili su pohvale. Od ukupno 208 prispjelih hajgi učenika osnovnih škola od 1.do 8.razreda (crtež +haiku), njihove su ušle među najbolje. Glavna izbornica prosudbenog povjerenstva je bila prof. Zvjezdana Prohaska, viša savjetnica za likovnu kulturu i likovnu umjetnost u Agenciji za odgoj i obrazovanje RH. Osim Ane i Sare radove su poslale i male haiđinke 5.a razreda: Patricija Jelinek, Vlatka Kovačević i Dora Šneperger te učenice 1.b razreda: Ema Rebec, Maja Majdandžić i Marija Egredžija. Svi najuspješniji radovi bit će izloženi na izložbi u OŠ Vežica, u Rijeci, na 3.međunarodnom susretu, u petak, 4. svibnja 2018. kada je i podjela priznanja najboljim malim haiku pjesnicima.

Srijeda, 18 Travanj 2018 13:08

U svijetu bajki Ivane Brlić-Mažuranić

Iščekivanje… Uzbuđenje… Oduševljenje…

U utorak, 17. 4. 2018. realiziran je zajednički izlet djece iz Malog rehabilitacijskog centra, učenika 4. d, njihovih učiteljica Ine, Nataše i Ljubice te asistenata u nastavi Dragana i Zlatka.

Utorak, 17 Travanj 2018 13:25

Ponedjeljak, 16 Travanj 2018 15:08

Skup pamtitelja riječi u OŠ Novska

Znate li što znači riječ kuba, katun, kserofit, isposnik, eskadron, jačke, oplaz?Radi se samo o nekim riječima koje su izvučen, a dio su Projekta „Riječ dana“ koji je osmislila knjižničarka Ida Bogadi iz zagrebačke OŠ Gustava Krkleca. Naša školska knjižnica od 15. studenoga 2017. sudjeluje u realizaciji projekta s nastavnicama hrvatskoga jezika Željkom Draganić, Mirom Pejaković, knjižničarkom Sanjom Lozer i učenicima „B“ smjene od 5. do 8. razreda.

Osnovna škola Novska postala jedna od europskih eTwinning škola

Među 1211 europskih škola iz 41 europske države koje su stekle status eTwinning škole, nalazi se 40 hrvatskih osnovnih i srednjih škola te vrtića, a jedna od njih je i Osnovna škola Novska.

Prošle godine europska komisija je prvi put raspisala natječaj za eTwinningovu oznaku kvalitete za škole. Nagrađene škole prepoznate su po svom uspješnom radu te inovativnom i kreativnom pristupu nastavi, razvoju informacijske pismenosti, razvoju e-sigurnosti, promicanju stručnog usavršavanja učitelja, poticanju suradnje među učenicima i učiteljima.

Oznaka eTwinning škola, nagrada je školi, cijelom učiteljskom timu i učenicima za aktivno sudjelovanje u eTwinning projektima i stručnim usavršavanjima na eTwinning platformi.

Popis nagrađenih eTwinning škola pročitajte ovdje.

Petak, 13 Travanj 2018 08:38

Veliki skup pamtitelja riječi

Na Velikom skupu Pamtitelja riječi u prostorima Školske knjige u Masarykovoj 28 našu školu predstavljala je učenica 5. razreda Maja Vagner Dragić u pratnji mentorica Željke Draganić i Sanje Lozer. U kategoriji od 4. do 6. razreda lista je sadržavala 33 riječi, a danas je za njih 15 morala dati potpuna značenja iz Rječnika hrvatskoga jezika. Od deset učenika, Maja je među pet najboljih u svojoj kategoriji. Čestitamo joj na pokazanom znanju u poznavanju ljepota našeg jezičnog blaga.

Četvrtak, 29 Ožujak 2018 08:32

Sretan Uskrs

Ponedjeljak, 26 Ožujak 2018 07:59

Origami proljeće

Učenici 2. i 4. razreda obilježili su dolazak proljeća izradom origami tulipana.

Ponedjeljak, 26 Ožujak 2018 07:55

Humanitarna akcija

Učenici i učitelji PŠ Stari Grabovac uključili su se u humanitarnu akciju prikupljanja namirnica i higijenskih potrepština za sela i gradove zahvaćene poplavama. Zahvaljujemo svim roditeljima, djedovima i bakama koji su nas podržali svojim donacijama.

Petak, 23 Ožujak 2018 13:31

Pomažemo stanovnicima poplavljenih područja

Učenici 4.c i 4.d sa svojim učiteljicama sa srcem pomažu stanovnicima poplavljenih područja ♥

Stranica 1 od 99