Ponedjeljak, 10 Prosinac 2018 13:05

Učenici 3.d razreda razveselili Mali rehabilitacijski centar

Učenici 3.d razreda sa učiteljicom Marom Šulekić posjetili su polaznike Malog rehabilitacijskog centra i darivali ih prigodnim poklončićima povodom blagdana Svetog Nikole. Radosni što su razveselili svoje vršnjake vratili su se u učionice s odlukom da će ih opet posjetiti.

Fotografije: Sanja Lozer

Petak, 07 Prosinac 2018 20:33

Večer matematike 2018

Večer matematike 2018

I ove godine uživali smo u različitim matematičkim radionicama. Naši učenici, voditelji, pripremili su 12 različitih aktivnosti: Micro:bit, Ukrasi drvce, Nove mreže, Put svijetom, Pentomino paketi, Kuglice, Baloni, Igrajmo se zagradama, Mudrost, Cezarova šifra, Potpiši se brojem i Frizerski salon "MLM".

Petak, 07 Prosinac 2018 08:12

Sveti Nikola u Osnovnoj školi Novska

SVETI NIKO, DONESI MI...

Sveti Niko, donesi mi kakav dar,
ali gledaj neka bude i slatkiša par.

Moja čizma već je čista,
jer ti voliš da se blista.

Siguran sam da ćeš doć’,
pa ja odoh spavat
– "Laku noć!"

U četvrtak, 6. prosinca Osnovna škola Novska (učenici razredne nastave matične škole, Područnih škola, Posebna skupina i Mali rehabilitacijski centar) i Katolička osnovna škola Novska obilježili su blagdan Svetog Nikole. Lutkarski studio Kvak iz Zagreba pripremio je predstavu za djecu "Božićna slagalica". Djeca su uživala u lutkarskoj predstavi. Nakon predstave, sveti Nikola dočekao je djecu u školi i podijelio im poklone. Djeca su se zhvalila svetom Nikoli i otpjevali mu pjesmu. Sretno i s poklonom u ruci, pošli su svojoj kući.

Tekst napisala: Antonija Italo

Fotografije: Sanja Lozer

Četvrtak, 06 Prosinac 2018 11:09

Mystery Number

.

Učenici 5.a provjerili su svoje znanje o djeljivosti prirodnih brojeva u suradnji s učenicima 6.razreda iz OŠ "Cazin I" iz BIH.

U sklopu eTwinning projekta „Put Your Math Glasses On!“ odigrali su zanimljivu i napetu igru Mystery Number putem videokonferncije.

Obje ekipe su pokazale zavidno znanje pa je rezultat neriješen!

Srijeda, 05 Prosinac 2018 05:52

eTwinning projekt MAKE A PICTURE

Učenici 3. A razreda, sudionici projekta, uz asistenciju učiteljica Deniz Solaker iz Turske i Ksenije Lekić, crtali su novogodišnje motive u realnom vremenu na istom "slikarskom" platnu pomoću digitalnog alata Twiddla.
Razmijenili su najljepše želje za nadolazeću 2019. godinu.
Pa, SRETNA NAM I USPJEŠNA BILA :)!

Petak, 30 Studeni 2018 13:00

Projekt 3. A razreda – „digi BASNE“

Mali informatičari 3. A razreda počeli su s radom na projektu "digi BASNE" koji je osmislila njihova učiteljica Ksenija.

Namjena projekta je poticati i razvijati interes za čitanje, pisanje i stvaranje; razvijati osnovnu, medijsku i računalnu pismenost te razvijati suradnju i toleranciju u timskom radu. Aktivnosti će se provoditi u redovnoj nastavi Hrvatskoga jezika i izvannastavnoj aktivnosti „Mali informatičari“. Učenici će samostalno čitati i proučavati poznate i manje poznate basne. Dio projekta će provoditi na tabletima, a dio na računalima, ovisno o zahtjevnosti alata koji će upoznavati.

Danas su u Gradskoj knjižnici i čitaonici Ante Jagar istraživali mogućnosti web alata Storyjumper na računalima.

Ponedjeljak, 19 Studeni 2018 21:53

Godišnja eTwinning konferencija

Godišnja eTwinning konferencija

Nacionalna služba za podršku svake godine organizira godišnju eTwinning konferenciju u svrhu promidžbe eTwinninga, razmjene iskustava među korisnicima i dodjele nacionalnih nagrada COMET najkvalitetnijim projektima u protekloj školskoj godini.

Ponedjeljak, 19 Studeni 2018 21:49

Dabar 2018

DABAR 2018.

U ponedjeljak, 12. 11., počelo je natjecanje Dabar – međunarodno natjecanje iz informatike i računalnog razmišljanja. Natjecanje je osmišljeno kako bi se svoj djeci omogućilo jednostavno sudjelovanje kroz online natjecanje i rješavanje niza izazovnih zadataka koje su postavili stručnjaci iz pedesetak zemalja.

PONIŠTENJE Natječaja za JAVNI POZIV br.17 - ŠKOLA U PRIRODI 2018./2019.

16.11.2018. petak

Zbog propusta i proceduralne pogreške poništava se Natječaj za JAVNI POZIV br.17 – ŠKOLA U PRIRODI 2018./2019.

Novi javni poziv bit će objavljen na web stranici Osnovne škole Novska.

Ravnateljica: Antonija Mirosavljević

Stranica 1 od 107