Ponedjeljak, 03 Travanj 2017 12:54

Lektira - basne u školskoj knjižnici

Napisao/la vanesa
Ocijeni sadržaj
(1 Glasaj)

U ponedjeljak, 3.4.2017. godine je u školskoj knjižnici bilo vrlo poučno i kreativno. Učenici 3.a razreda i učiteljica Sanja Hrvojić, gostovali su u knjižnici na novim satima interpretacije lektire. Nakon pročitanih Ezopovih i La Fontain-ovih bajki, knjižničarka Melisanda Masnica je za učenike pripremila interpretaciju basni Ivane Brlić-Mažuranić ( Gavran i i lija i Dvije koze). Nakon obrade basni i u konačnici iznošenja pouka iz basni, došao je red i na stvaralački izričaj. Podijeljeni u skupine, učenici su dobili različite kreativne zadatke: prva skupina je dramatizirala basnu „Gavran i lija“, druga je istu ilustrirala tehnikom kolaža, a treća skupina je napisala tekst za repanje basne „Dvije koze“. Pred kraj sata, učenici iz sve tri skupine su predstavili svoje uratke. A kako je to izgledalo, pogledajte u tri kratka video uratka na web stranici: https://hr-hr.facebook.com/Osnovna-škola-Novska-1769307630018209/

Pročitano 1372 puta Poslijednja izmjena dana Ponedjeljak, 03 Travanj 2017 12:58

 

Raspored zvona


raspored

Autobusne linije

Prijevoz novi 1