Utorak, 11 Travanj 2017 08:53

Sedmi kontinent

Projekt udruge Djeca susreću umjetnost “Švenk - program filmske pismenosti i filmski debatni klub" uz podršku MZOS-a je u utorak 11.04. gostovao u digitaliziranom kinu u POU Novskoj - Kino Novska. U projektu su sudjelovali svi učenici OŠ Novska, drugu godinu zaredom i zahvaljujući sredstvima MZOS-a program je za sve učenike besplatan.

Program u POU Novska sastojao se od filmskih uvodnika, projekcije, razgovora o filmu s gošćama filmašicama i analizi filma.

Filmski program Sedmi kontinent sastojao se od ukupno 4 filma. Filmovi su prilagođeni svakoj dobnoj skupini od predškolaca do  8. razreda. Odabrani su naslovi suvremene europske produkcije za djecu i mlade, klasici te nezaobilazna djela svjetske kinematografije za djecu i mlade, a filmski naslovi dolaze  iz Francuske, SAD-a, Latvije i Irana.

Za najmlađe kultni francuski igrani film za djecu Crveni balon. Zatim još jedna “klasična” poslastica u programu, igrani film namijenjen  trećašima i četvrtašima, miljenik publike i kritike, iranski film Djeca raja. Dio programa je bio i pobjednik programa za djecu i mlade Berlinskog filmskog festivala iz  2013. latvijski igrani film Mama, volim te.  Temu ovisnosti o internetu u dokumentarom filmu izuzetno aktualne tematike Ovisnik o internetu, koji se bavi prvim kampom za odvikavanje od interneta i reprogramiranjem mladih u Kini namijenjen je najstarijim osnovnoškolcima.

Nakon projekcija ugostili smo redateljicu i filmsku kritičarku Višnju Vukašinović (“najnovija” podpredsjednica Hrvatskog društva filmskih kritičara), snimateljicu i redateljicu Bojanu Burnać čiji je film nedavno selektiran za Hot Docs-e i producenticu Tamaru Babun (akcija “Puk’o mi je film!”, Factum, Zagreb Dox) dok je uvodnike i razgovore u film vodi dugogodišnji suradnik Udruge Nino Kovačić.

Pročitano 931 puta Poslijednja izmjena dana Petak, 21 Travanj 2017 07:09

raspored