Četvrtak, 27 Travanj 2017 10:27

Sportske igre mladih

U srijedu, 26.travnja u centru grada Novske održane su Sportske igre mladih u kojima su sudjelovali i učenici Osnovne škole Novska.

Glasnogovornica Sportskih igara mladih, Tihana Butorac ponovila je kako se one održavaju već 21 godinu za redom, a paralelno s njima i kroz Turneju radosti obilaze se lokalne zajednice i gradovi po cijeloj Hrvatskoj.

Igre su otvorene simboličnim paljenjem plamena Igara, kojeg je do mjesta događanja donio naš učenik Marko Rogulja, prošlogodišnji zlatni međunarodni pobjednik Sportskih igara mladih u atletici. Osim Marka, na Igrama u Splitu prošle godine veliki uspjeh postigao je učenik Mihael Prelesnik osvojivši državno i međunarodno zlato na 60 metara.

Na Igrama su sudjelovali učenici od 1. do 4. razreda. Sportski dio programa uključivao je natjecanje u graničaru i utrci na 60 metara. Ekipa ''Genijalci'' pobjednik je napetog nadmetanja u finalu graničara za 2006. godište i mlađi, dok je u kategoriji 2008. godište i mlađi pobjedu odnijela ekipa ''Lavići'' i time su se plasirale na državnu završnicu. U velikoj utrci osnovnoškolaca na 60 metara u kategoriji 2006. godište i mlađi pobjednica kod djevojčica je Lana Radulović dok se kod dječaka pobjedom okitio Mihael Prelesnik. U kategoriji 2008. godište i mlađi pobijedili su Marko Pavičić i Ivana Šneperger. Pobjednici će se plasirati na državnu završnicu koja će se održati početkom kolovoza u Splitu.

Pročitano 1256 puta Poslijednja izmjena dana Četvrtak, 27 Travanj 2017 10:53

raspored