Srijeda, 18 Studeni 2020 17:55

Tjedan sjećanja

Napisao/la Matea Marenic
(1 Glasaj)

Studeni. Posvuda kida lišće a u nama, komadić srca, iznova i iznova. Stavi nam ga u ruke, zamagli nam pogled, i onda, iz te magle, uvijek izroni isti GRAD. Stoji, pruža nam ruke i čeka naš zagrljaj.

U tom ozračju, svake godine, diše i Osnovna škola Novska. Ona s ponosom može reći kako ima svoju tradiciju, a ta je tradicija dostojanstveno i svečano obilježiti Dan sjećanja na žrtvu Vukovara.

Dana 17. studenog 2020. godine, povodom obilježavanja Dana sjećanja na žrtve Domovinskog rata i Dan sjećanja na žrtvu Vukovara i Škabrnje, u središnjem dijelu škole postavljena je izložba najuspješnijih likovnih i literarnih učeničkih radova, povijesnih istraživačkih radova nastavnica Marije Dragić i Marine Križanić, te prigodna izložba knjižničarki, Melisande Masnice i Suzane Pranjić Plažanin, koje su organizirale cjelokupni događaj nazvavši ga Tjednom sjećanja.

Učenici su, tijekom cijeloga dana, predvođeni svojim učiteljima i nastavnicima, minutom šutnje i paljenjem svijeća, odali svoju počast svim žrtvama Domovinskog rata.

Kao i svake godine, cijela škola je u sebi osvijestila emociju zvanu VUKOVAR. Učenici zahvaljujući svojim učiteljima, nastavnicima, knjižničarkama, svi ostali zahvaljujući svojim srcima koja, u ovim danima mjeseca studenoga, osobito gore, jer Vukovar i Domovinski rat su VRIJEDNOST hrvatskog naroda.

To Novska zna, to Novska jako dobro pamti i, sudeći po svemu, pamtit će još jako dugo.

Raspored zvona 2020 2021 22

pri