Himna

ŠKOLE

Nedjelja, 28 Veljača 2021 20:55

Dan ružičastih majica

U srijedu, 24.02.2021., u našoj školi obilježen je Dan ružičastih majica!

Dan ružičastih majica program je prevencije vršnjačkoga nasilja, koji simbolizira mirni protest protiv vršnjačkog nasilja, a obilježava se zadnje srijede u mjesecu veljači.

Na Dan ružičastih majica provode se različite aktivnosti u kojima sudjeluju sve odgojno-obrazovne ustanove i svi oni koji žele podržati borbu protiv nasilja među vršnjacima. Sudionici nose bilo koji odjevni predmet ružičaste boje te kreiraju poruke koje govore o borbi protiv nasilja. Inicijativa je nastala u znak protesta na incident nasilja koji se dogodio u jednoj školi u Kanadi, 2007. godine jedan je dječak došao u školu u ružičastoj majici u znak podrške svojoj majci, oboljeloj od raka dojke. Zbog toga što je nosio ružičastu majicu, doživio je vrijeđanje i maltretiranje od strane svojih vršnjaka. Međutim, njegova dva prijatelja, došla su na ideju da, bez puno riječi, daju nasilnicima do znanja kako osuđuju takvo ponašanje na način da su obukli ružičastu majicu, a svakim je danom sve više učenika nosilo ružičaste majice kako bi pružili podršku učeniku kojeg su maltretirali.

Osim nošenja ružičastih majica, naša škola je ovaj dan obilježila i kreiranjem poruka i podrške toleranciji, prihvaćanju i prijateljstvu!

Stop nasilju

Petak, 26 Veljača 2021 15:05

Jelovnik za mjesec ožujak

Jelovnik 03 21 page0001

Nedjelja, 14 Veljača 2021 08:55

Izložba povodom Valentinova

Povodom Valentinova, na hodniku naše škole, osvanula je prekrasna izložba koju su izradili učenici 4.a razreda s učiteljicom Mirjanom Duvandžijom.  Zavirite u galeriju i uživajte u njihovim radovima!

Slikovni rezultat za heart clipart

Ponedjeljak, 22 Veljača 2021 07:16

Međunarodni dan darivanja knjiga

Međunarodni dan darivanja knjigom obilježava se 14. veljače i volonterski je projekt kojim se želi probuditi ljubav prema čitanju i darivanju kod djece te ih potaknuti da više čitaju. Darujući svoju knjigu ili slikovnicu drugom djetetu, uz objašnjenje zašto to radi i koliko će to drugom djetetu mnogo značiti, djeca uče koliko je lijepo i važno pomagati.

Cilj je Međunarodnoga dana darivanja knjigom ohrabriti djecu i odrasle diljem svijeta da 14. veljače djeci daruju knjigu ili slikovnicu.

Školska knjižnica i učenici Osnovne škole Novska uključili su se u akciju koja se svake godine provodi pod motom: „Čitam, dam, sretan sam: svoju knjigu daj i tuđe srce obraduj!“

Sve donirane knjige naših učenika darovali smo Osnovnoj školi Sela koja je oštećena u potresu koji je pogodio područje naše Županije. Nadamo se da će škola s radošću primiti naš poklon i da će učenici s veseljem čitati knjige koje smo im darovali.

Petak, 19 Veljača 2021 17:33

Rezultati školskog natjecanja iz njemačkog jezika

Rezultate školskog natjecanja iz njemačkog jezika možete preuzeti na ovoj poveznici.

Utorak, 16 Veljača 2021 21:22

Maškare u 3. a

Učenici 3.a s učiteljicom Sanjom izrađivali su klaunove. Također, u galeriji pogledajte vesele maškare koje su preuzele učionicu!

Utorak, 16 Veljača 2021 15:41

Rezultati školskog natjecanja iz vjeronauka

Rezultate školskog natjecanja iz vjeronauka možete pogledati na ovoj poveznici.

Stranica 1 od 162

pri